Komunia Kuby

Komunia Kuby

Pierwszy raz fotografowałem komunię, a w zasadzie to nie samą uroczystość, a zdjęcie grupowe i indywidualne zdjęcia z rodzicami/chrzestnymi/księdzem itp. Do głównych zdjęć podczas samej ceremonii był wynajęty jeden fotograf i życzeniem księdza było żeby wszyscy zebrani nie zaczęli nagle fotografować z ukrycia.

 

Ze zdjęć jestem bardzo zadowolony – mogłem przetestować w akcji całkiem świeży nabytek – Tamron 17-50 F2.8 dzięki któremu mogłem zostawić standardowy obiektyw w domu. Podczas przyjęcia w lokalu zdjęcia robiłem natomiast starą lustrzanką Sony A380  – moja lampa (Metz36) pasuje do starego typu stopki pamiętającego jeszcze produkcję Minolty. Do nowego body nie udało mi się jeszcze kupić lampy choć jest plan by sprzedać zestaw: Metz, Sony a380 i obiektyw kitowy i w to miejsce zakupić porządną lampę pasującą do najnowszej stopki Sony w moim A68.

 

Jak wspomniałem – z efektu jestem zadowolony tym bardziej że dawno nie pstrykałem zdjęć w kościołach. Ostatnie zdjęcia z kościoła też znalazły się na blogu: Chrzest Ignacego.  Poniżej możecie zobaczyć parę przykładowych kadrów. Jako że impreza miała charakter mocno rodzinny nie udostępniam zdjęć z lokalu.

Kościół to świątynia pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Obornikach Wielkopolskich.