Black and White na przykładzie centrum Warszawy

Fotografia Black and White i centrum Warszawy

W brew pozorom obróbka fotografii czarno-białej nie jest łatwa. Można zrobić oczywiście szybkie przekonwertowanie zdjęcia w odcieniach szarości – ale ta metoda nie produkuje ładnego i estetycznego obrazka. Są rownież gotowe presety z różnymi wariantami, ale też nie są one uniwersalne. Pozostaje konwertowanie podstawowych odcieni kolorów i osobno dla każdego z nich ustawienie odpowiedniej konwersji. Wydaje mi się to najelegantszych rozwiązaniem i powoduje, że widzimy więcej szczegółów i elementów na zdjęciu. Fotografia staje się ciekawsza i bardziej głęboka.

Nie wiem jeszcze wielu rzeczy o fotografii czarno-białej. Ostatnio kupiłem książkę którą może w niedalekiej przyszłości uda mi się zrecenzować dla was. Ja w swojej fotografii chciałbym się skupiać głównie na krajobrazie, myślę że świadome korzystanie z Black and White wniosło by wiele do mojego warsztatu.

Tymczasem widok na centrum Warszawy. Zdjęcie wykonałem dzięki uprzejmości marketingowców i produktowców Sony z ich biura na Okopowej. Przy okazji mogłem protestować wiele ciekawych i niestety bardzo drogich sprzętów.

Centrum Warszawy

Widok na Centrum Warszawy w czerni i bieli