Przeprowadzka bloga z Bloggera na WordPressa

WordPress-Plugins

Jak już wracać do blogowania to od razu z przytupem i nowym layoutem. Korzystałem już kiedyś z WordPress więc sam wybór był raczej oczywisty i już wiem że najszybszy z możliwych:)Zmiana sprzętu, zmiana domeny, nazwy bloga i finalnie zmiana wyglądu całej strony. Zmiany duże, może nie drastyczne ale zawsze cieszą. Cieszy najbardziej  fakt, że przeprowadzka odbyła się niemal bezinwazyjnie i bez straty generowanego do tej pory ruchu (ok 60 wejść dziennie).

Przeprowadzka okazuje się prostsza niż myślałem – instaluje się jeden prosty widget Blogger 301 Redirect w WordPressie i on już krok po kroku przeprowadza nas przez potrzebne kroki – łącznie z informacją kiedy i jak zainstalować wtyczkę Blogger importer oraz jak zmienić strukturę lików aż do finalnego stworzenia przekierowań, tak że każdy kto trafi nadal na stary adres w domenie xyz.blogspot.com będzie od razu przeniesiony na skopiowany wpis już w zmienionej domenie. Momentami wahałem się czy przenosić aż tak w pełni stare dawne posty – w tym momencie nie żałuję już tego kroku.

Są jeszcze drobne problemy ze zdjęciami w archiwalnych postach ale myślę, że dam radę je ogarnąć w najbliższych dniach. Problemy dotyczą tylko zdjęć które sam miałem w chmurze i wstawiałem tylko linki – te zdjęcia które były zapisane w bloggerze (czytaj. na koncie Google) przeniosły się  o dziwo bez żadnego problemu.

 

WordPressa nie będę wam opisywał bo to jedna z najpopularniejszych na świecie platform nie tylko bloggerskich a także umożliwiająca w prosty sposób tworzenie stron www czy nawet bardziej skomplikowanych portali i e-sklepów.

 • Małgorzata S

  JA się do Wordoressa nie przekonam nigdy. Na Blogspocie łatwiej zapanowaćnad wyglądem i dodatkami. Pozdrawiam

  • Daniel Domański

   dzięki ale właśnie ta możliwośc personalizacji i dodatkowej zabawy mi się spodobała – no i podstawowych rzeczy i z zachowaniem prostoty nie udało mi sie inaczej osiągnąć – chociażby postawienie slidera na pierwszej stronie na prawie cały ekran

   • Małgorzata S

    Dla mnie WordPress nie jest w połowie tak intuicyjny jak Blogspot, więc żadna zabawa 🙂 Wiem, że są gusta i guściki, ale u mnie chodzi o to, żeby szybko uporać się z wyglądem i niezbędnymi elementami bloga, żeby już później tylko pisać 🙂 WordPress ma jakieś dziwne wtyczki, poza tym jednak blogspot daje liczniejsze łatwiejsze możliwości dopasowania wyglądu do siebie. Pozdrawiam