Pałac w Łazienkach zimą i nocą

Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się wybrać do Warszawskich Łazienek zimą. Skusiłem się jednak tydzień temu. Łazienki Królewskie oraz Firma ENEA ogłosiły konkurs “Blask Pałacu na wyspie” – postanowiłem więc zmierzyć się z tematem, a dodatkowo zobaczyć jak prezentuje się zimą Park w Łazienkach.  Konkursu nie wygrałem, podium nie było, moje zdjęcie z podaniem autora znalazło się na profilu zdjęć wybranych po pierwszej selekcji, wymarzłem się niemiłosiernie przy minus 15stopini – ale co się nafociłem to moje:).

Dodatkowo udało mi się skrzyknąć Bartka i Michała – dwóch kolegów z którymi zazwyczaj mam okazję gadać tylko i wyłącznie o sprzęcie – oj fajnie wybrać się na zdjęcia w kilka osób:). Swoją drogą Bartas zajął zaszczytne drugie miejsce czyli zgarną parkera, pendrive i latarkę – ale na 170 zgłoszonych prac to bardzo dobry rezultat – szkoda, że nie udało mu się złapać Canona 650D, który był nagrodą za 1 miejsce.

W samych Łazienkach jest pięknie jak zawsze – również w zimie – zaskoczyłem się, że Pawie biegały sobie i latały swobodnie w zimowych ogrodach.

Cóż, konkursy konkursami, ale i tak frajda ze zdjęć jest – poniżej wybrane – oceńcie sami czy się podobają.
Co do pierwszego ze zdjęć to robiłem je z poziomu jeziora – ochronie się to nie spodobało i musiałem się stamtąd wynosić. Drugie wykonałem już na sam koniec z drugiej strony Pałacu.

Łazienki - oświetlony Pałac na wodzie zimą. Zdjęcie zrobione w zimie w styczniu z poziomu zamarzniętego jeziora

Łazienki – oświetlony Pałac na wodzie zimą

Kaczki przed pałacem w łazienkach na zamarzniętym jeziorze. styczeń 2013

Kaczki przed pałacem w łazienkach na zamarzniętym jeziorze. styczeń 2013

  • "Co do pierwszego ze zdjęć to robiłem je z poziomu jeziora – ochronie się to nie spodobało i musiałem się stamtąd wynosić." – widocznie zawody morsów były innego dnia.